Forum Świnoujskiego Fandomu

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

5 posters

    Inkrementacja głupoty.

    Qualu
    Qualu


    Liczba postów : 55
    Data dołączenia : 11/03/2012
    Skąd : Archangielsk

    Inkrementacja głupoty. Empty Inkrementacja głupoty.

    Pisanie by Qualu Nie Mar 11, 2012 4:01 pm

    Na imię mam Kalina, a żeby było śmieszniej, oba pokolenia moich przodków mają nazwiska pochodzenia kwietnego. Urodziłam się równo 82 lata po zatonięciu Titanica. Słynę w Mieszku ze spranych różowych pasemek, wrednych, niewybrednych komentarzy i wielkiego braku inicjatywy. Absolwentka muzycznej, stąd moje zboczenie muzyczne w anime, a jako, dali borze tucholski, przyszły architekt, również fetyszystka wobec warstwy wierzchniej i technicznej mang, gier, anime.

    Nie pamiętam, kiedy był pierwszy KoneCon, ale pamiętam, że był to mój pierwszy konwent. Rzadko na takowe jeżdżę, a nawet, gdy już jestem, to nie dłużej, niż jeden dzień ( zwłaszcza latem - prysznic jest zawsze, ale po co używać.. ). Jeżeli do tego dojdzie kwestia drących pyszczki dwunastolatek w sleepach i ogólnego chaosu, to jestem w stanie opuścić conplace natychmiastowo. Uogólniając - jeżdżę nie na konwenty, ale do miast, gdzie one mają miejsce, moja ekipa ewentualnie zahaczy o szkołę, gdzie konwent ma miejsce. Niestety, zauważyłam, że im jestem starsza, tym dziwnie się na mnie spogląda - nie wiem, czy to brak tęczy na włosach, kocich uszek, stroju lolity albo różowych kajdanek, ale widok normalnie ubranych dziewczyn jest zwykle sporą sensacją wśród trzynastoleniej gawiedzi. Bardzo lubię kospleje, ale z powodu czystego lenistwa nie uczestniczę w tym przedsięwzięciu.

    Czytać mang nigdy specjalnie nie lubiłam i choć mam swoją niewielką kolekcję, to do niej nie wracam. Powiem wręcz, że aktualnie jedynym tytułem, który czytam regularnie jest Pandora Hearts, wobec której słowo "fangirl" pasuje do mnie idealnie :) Zamiast czytać mangi, preferuję historie pisane, ze szczególnym uwzględnieniem pisarzy pozytywistycznych, od Henia-Sienia, przez Tołstoja, po Dostojesia. Sapkowski to klasyka i o ile Saga o Wiedźminie to syf ( w który z drugiej strony zainwestowałam niemałe pieniądze, który kurzy się u mnie na szafce wyglądając wyjątkowo gustownie i w sumie nie żałuję wydanych pieniędzy ani zajmowanego przezeń miejsca ), o tyle Trylogię wielbię na każdy możliwy sposób. Do tego oczywiście Dorian Gray, który towarzyszy mi zawsze i wszędzie ( UWAGA najarane yaoistki, sięgajcie po literaturę wyższą, tam też są wzmianki shounen-ai~! )

    Anime w gruncie rzeczy też mi się powoli przejada, od ponad dwóch lat w ciągu sezonu nie oglądam więcej, jak dwa, trzy tytuły ( nie jest to wina ani moja, ani braku mojego czasu, tylko regresu dobrych tytułów, których ostatnio jak na lekarstwo ). Nie mam cierpliwości do MALa, preferuję starego, dobrego Tanuka, który jest odświeżany regularnie i rzetelnie, a na którym moje konto to wynik nieporozumienia. Mimo to, to Tanukiem się kieruję i nigdy go nie zdradzę. Jak kogoś interesuje, co lubię, a czego nie, to zapraszam.

    Co do japońskiej muzyki, uprzedzam, mam uczulenie na kpop, jpop i inne cholerstwa. Co prawda, są wyjątki ( całkiem dużo z resztą ), ale nie, nie mam swojego ulubionego wokalisty, nie, nie znam 15o nazw bandów, nie, nie przechodzę katharsis podczas słuchania wycia chłopca, który jest ode mnie niższy o 1o cm a na jakiekolwiek pytania dotyczące tych gatunków muzycznych reaguję pluciem kwasem. Z kolei japońska muzyka, jak najbardziej. Yousei Teikoku, Kokia, obie Hitomi, Yoeko Kurahashi, Akiko Shikata, Ali Project, The Back Horn, moje ukochane, choć to tylko zalążek moich folderów.

    Czy mówiłam, że nie lubię fizyki?
    Ravika
    Ravika


    Liczba postów : 61
    Data dołączenia : 05/03/2012
    Wiek : 29
    Skąd : Ferelden

    Inkrementacja głupoty. Empty Re: Inkrementacja głupoty.

    Pisanie by Ravika Nie Mar 11, 2012 5:02 pm

    Spełniłaś moje oczekiwania co do długiego posta - otrzymujesz złotego kotleta chwały <3. Saga o Wiedźminie byłaby o wiele lepsza, gdyby nie to jak została poprowadzona fabuła w Pani Jeziora, co dla mnie było koszmarnym nieporozumieniem.
    Jesteś za normalna z ryja, sori Sad
    PooruHellsing
    PooruHellsing


    Liczba postów : 60
    Data dołączenia : 04/03/2012
    Wiek : 27
    Skąd : Świnoujście

    Inkrementacja głupoty. Empty Re: Inkrementacja głupoty.

    Pisanie by PooruHellsing Nie Mar 11, 2012 5:07 pm

    tl;dr
    Miło poznać ^^
    Qualu
    Qualu


    Liczba postów : 55
    Data dołączenia : 11/03/2012
    Skąd : Archangielsk

    Inkrementacja głupoty. Empty Re: Inkrementacja głupoty.

    Pisanie by Qualu Nie Mar 11, 2012 5:16 pm

    ciężko stwierdzić, czy po nieprzeczytaniu postu mnie poznajesz, no ale cóż Smile

    złoty kotlet chwały~! omnomnomnomnom

    no właśnie do pani jeziora wszystko było spoko, ale gdy zaczęła się akcja "zabijmy wszystkich fajnych bohaterów", to się już mi odechciało czytać. cahir, come back :<
    Ravika
    Ravika


    Liczba postów : 61
    Data dołączenia : 05/03/2012
    Wiek : 29
    Skąd : Ferelden

    Inkrementacja głupoty. Empty Re: Inkrementacja głupoty.

    Pisanie by Ravika Nie Mar 11, 2012 5:24 pm

    Nie mam pojęcia, czemu ich wszystkich pozabijał... To serio nie miało większego sensu. Regis, Miva ;-;
    Qualu
    Qualu


    Liczba postów : 55
    Data dołączenia : 11/03/2012
    Skąd : Archangielsk

    Inkrementacja głupoty. Empty Re: Inkrementacja głupoty.

    Pisanie by Qualu Nie Mar 11, 2012 5:37 pm

    milvy mi strasznie szkoda było, regisa, wampira-nie-świecącego-pedała jeszcze bardziej, że właśnie o cahirze nie wspomnę. może mu się odechciało zakańczać ich wątki, dlatego poszedł na łatwiznę? na serio, jak już miał zabijać, to albo w mniejszych ilościach, albo ciri, która mnie wkurzała niemiłosiernie, albo tylko geralta, w sumie ładnie by to podsumowało sagę.

    i chociaż humor sobie poprawiłam coś się kończy, coś zaczyna, to mimo to niesmak pozostaje. mógł ich nawet na chama wskrzesić do tego opowiadania, nie obraziłabym się XD
    Ravika
    Ravika


    Liczba postów : 61
    Data dołączenia : 05/03/2012
    Wiek : 29
    Skąd : Ferelden

    Inkrementacja głupoty. Empty Re: Inkrementacja głupoty.

    Pisanie by Ravika Nie Mar 11, 2012 5:39 pm

    Podobno mają wyjść jeszcze jakieś opowiadania/dalsze części sagi. Szkoda tylko, że na tą decyzję wpływa naprawdę gówniana gra.
    Qualu
    Qualu


    Liczba postów : 55
    Data dołączenia : 11/03/2012
    Skąd : Archangielsk

    Inkrementacja głupoty. Empty Re: Inkrementacja głupoty.

    Pisanie by Qualu Nie Mar 11, 2012 6:00 pm

    jedynka była spoko. a dwójki nadal nie uruchomiłam, bo nadal mam starą kartę graficzną, więc się z opinią wstrzymam. a znając życie, opowiadania będą raczej jako dodatki do gry, niż dodatki do książki. ;//

    ale śmierć cahira, milvy i regisa to i tak nic przy śmierci jutty. miałam ochotę spalić lux perpetuę na tym rozdziale. nawet śmierć elliota w pandorze nie była dla mnie taka "bezczelna", jak właśnie jej. zeusie, jak ja nienawidzę, gdy umierają postaci, które umrzeć nie powinny.

    ale na śmierci wertera śmiałam się jak głupia XD
    Ravika
    Ravika


    Liczba postów : 61
    Data dołączenia : 05/03/2012
    Wiek : 29
    Skąd : Ferelden

    Inkrementacja głupoty. Empty Re: Inkrementacja głupoty.

    Pisanie by Ravika Nie Mar 11, 2012 7:04 pm

    Nie ty jedna, Werter to pałka XD
    Qualu
    Qualu


    Liczba postów : 55
    Data dołączenia : 11/03/2012
    Skąd : Archangielsk

    Inkrementacja głupoty. Empty Re: Inkrementacja głupoty.

    Pisanie by Qualu Nie Mar 11, 2012 7:11 pm

    jeszcze czekam na debila wokulskiego, ale zanim wezmę się za lalkę, to trzy razy przeczytam zbrodnię i karę ;/


    ale i tak cierpienia jako lektura nie była zła. można się było pośmiać Very Happy
    Ravika
    Ravika


    Liczba postów : 61
    Data dołączenia : 05/03/2012
    Wiek : 29
    Skąd : Ferelden

    Inkrementacja głupoty. Empty Re: Inkrementacja głupoty.

    Pisanie by Ravika Nie Mar 11, 2012 7:27 pm

    Ja właśnie mam Lalkę :O.
    Derex
    Derex
    Moderator
    Moderator


    Liczba postów : 47
    Data dołączenia : 29/02/2012
    Wiek : 29
    Skąd : Świnoujście

    Inkrementacja głupoty. Empty Re: Inkrementacja głupoty.

    Pisanie by Derex Nie Mar 11, 2012 7:35 pm

    Taaa.. lalka jest fascynująca... szczególnie jak jedna z bohaterek umiera z przejedzenia...
    Qualu
    Qualu


    Liczba postów : 55
    Data dołączenia : 11/03/2012
    Skąd : Archangielsk

    Inkrementacja głupoty. Empty Re: Inkrementacja głupoty.

    Pisanie by Qualu Nie Mar 11, 2012 7:51 pm

    nie czytam lalki ( przynajmniej nie przed maturą ) a nad niemnem omijam łukiem szerokim jak zarazę. aktualnie delektuję się bucowatością raskolnikowa i adhd razumichina.
    avatar
    Bananowykraj


    Liczba postów : 6
    Data dołączenia : 11/03/2012

    Inkrementacja głupoty. Empty Re: Inkrementacja głupoty.

    Pisanie by Bananowykraj Nie Mar 11, 2012 8:04 pm

    Pamiętam jak Balien miał spiny za Twoje obszerne pisanie Sobie Very Happy miło, że się nic nie zmieniłaś Very Happy
    Qualu
    Qualu


    Liczba postów : 55
    Data dołączenia : 11/03/2012
    Skąd : Archangielsk

    Inkrementacja głupoty. Empty Re: Inkrementacja głupoty.

    Pisanie by Qualu Nie Mar 11, 2012 8:41 pm

    lubię obszerne teksty, a te, w których opisuję siebie są wyjątkowo krótkie jak na mnie.

    ej, urosłam centymetr i trochę schudłam od wtedy!

    Sponsored content


    Inkrementacja głupoty. Empty Re: Inkrementacja głupoty.

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Sro Maj 15, 2024 12:15 am